Rekondiční stoly a křesla

K dispozici jsou vám dvě kompletní sady posilovacích strojů anglické firmy SHAPEMASTER – opravdoví mistři tvarů. Posilovací křesla EASYTONE – 6 stanovišť a posilovací lavice POWERTONE – také 6 stanovišť. Tyto stroje byly původně vyvinuty jako rehabilitační a nyní jsou konstruovány jako dvojčinné, trojčinné, nebo dokonce čtyřčinné. Tím je zajištěno procvičování mnoha různých částí těla, kloubů a svalů současně. Při tomto způsobu cvičení je zajištěn dvojitý pozitivní odpor během celého rozsahu pohybu v soustředné i excentrické fázi. A to je důvod, proč i 30-ti minutové cvičení plnohodnotně nahradí běžné hodinové aktivity.

Jak to probíhá ?

Na každém stroji zůstáváte 5 minut. Zvolíte rychlost tak, aby jste dokázaly přitahovat a odtlačovat plynule v obou směrech pohybu a zapojily nohy, ruce, břicho i záda. Při prvním cvičení se to zdá složité, protože běžně při cvičení neskládáte tolik pohybů dohromady, ale nebojte, jakmile pochopíte, že na vás je pouze pořádně zabrat a stroj udává rychlost a rozsah pohybu, začnete si naplno práci vašich svalů uvědomovat. Rychlost je dobré během těch pěti minut změnit dvakrát. V první fázi zvolíme střední rychlosti, abychom zkoordinovaly naše pohyby, po 2 – 3 minutách zvýšíme rychlost na jednu minutu. V závěru zpomalíme na 3 sec.délku kontrakce. Zpočátku budeme volit způsob cvičení za vás, ale uvidíte, že to časem zvládnete ovládat samy a naše úloha bude upozorňovat vás na možné chyby nebo vás motivovat do nových cviků.

Pro koho je cvičení vhodné ?

Tady můžeme skutečně říct – je to šance pro všechny z vás ! Není se čeho obávat, cvičení je pohodlné, každý si může intenzitu regulovat sám. Buď zvládne zatížit sval v celém rozsahu pohybu, nebo nechá stroj, ať mu pomůže. I pasivní pohyb má pro značnou část populace výrazný zdravotní efekt . Stroje mají navíc plynulou regulovatelnou rychlost a délku kontrakce vám uzpůsobíme vaší koordinaci. Většina z vás se však po 2 až 3 cvičebních lekcích zapojí do posilování a vytíží z oboustranných složených pohybů maximum. Můžete věřit našim mnohaletým zkušenostem, vybereme pro vás právě to co potřebujete a zvládnete. Tím se otvírá možnost nejen pro ty z vás, které potřebujete dotvarovat postavu, zpevnit svalstvo a odbourat přebytečný tuk ale i pro ty, které trápí obezita, bolest kloubů, svalové dysbalance a špatné držení těla. Právě pro tyto klientky bývá často obtížné se zapojit do běžných pohybových aktivit.

Co budu na cvičení potřebovat ?

Dlouhé tepláky, ručník pod hlavu, boty do tělocvičny.

Jak dlouho cvičení trvá?

Stačí 30 min. Pak můžete kombinovat s dalšími masážními nebo aerobními aktivitami. Běžně se používá 9 stanovišť tj. 45 minut s protahovacími cviky.